Liposukcja – co to takiego?

Dzięki specjalistycznym metodom tworzonym przez lekarzy zajmujących się medycyną estetyczną ludzie są w stanie w sposób znacznie prostszy, przyjemniejszy i bezpieczniejszy dbać o swój wygląd zewnętrzny. Nie muszą już przechodzić na katorżnicze diety czy wylewać z siebie siódme poty na siłowniach i w klubach fitness. Jeżeli marzy im się szczuplejsza sylwetka, każda klinika medycyny estetycznej jest w stanie im ją zapewnić.

Zabieg liposukcji pozwala bowiem na niemalże błyskawicznie pozbycie się tkanki tłuszczowej i tym samym zmniejszenie masy całego ciała. Jest kuracją zdecydowanie kuszącą, ale czy wartą wydania na nią grubych pieniędzy?

Mimo iż zabiegów mających na celu usunięcie zbędnej tkanki tłuszczowej wynaleziono już całkiem sporo, to właśnie liposukcja jest wciąż najpopularniejszą i najczęściej stosowaną metodą. Jej główną zaletą jest uniwersalność. Dzięki liposukcji tłuszcz można odessać z dowolnie wyznaczonej części ciała – nie tylko z ud czy brzucha, ale też z policzków, miejsc występujących pod kolanami czy samych kostek. Liposukcja oddziałuje na znajdujące się pod skórą komórki tłuszczowe i skutecznie usuwa je z całego organizmu. Efekty pojawiają się już po pierwszym zabiegu, a jeśli są podtrzymywane właściwą dietą i ćwiczeniami, pozostają z człowiekiem już do końca jego życia.

Nie jest jednak wcale powiedziane, że ten, kto zamierza zawalczyć o swoją lepszą sylwetkę, koniecznie musi od razu decydować się na skorzystanie z dobrodziejstw gabinetów medycyny estetycznej. Wagę można zrzucić samodzielnie – stosując odpowiednią dietę.

Klinika medycyny estetycznej w Krakowie zaprasza wszystkich na konsultacje!